• slayt
Duyurular

Değerli ziyeretcilerimiz,

Yayınlanan yazılar hakkındaki düşüncelerinizi merak etmekteyiz. Görüşlerinizi bizlerle paylaşırsanız memnun oluruz. 


Dernek Okuma Grubu Kitap Listesi.

- Hayvan Çiftliği. GEORGE ORWEL

- İslam Deklarasyonu. ALİYA İZETBEGOVİÇ

- Gönüllü Kulluk Üzerine Söylev. ETİENNE DE LA BOETİE

-Ya Tahammül Ya Sefer. MUSTAFA KUTLU

- Dine Karşı Dın. ALİ ŞERİATİ  

- Sokrates'in Savunması. PLATON

- Sır. MUSTAFA KUTLU

- Hükümdar. NICCOLO MACHIAVELLI


Çorum Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Hiçbir şey ayağınıza gelmez; en azından iyi olan hiçbirşey. Herşeyi gidip almanız gerekir.
GÜL-DER, “GÖNÜLLERİ ONARIYORUZ” PROJESİNİ TAMAMLADI.

          GÜL-DER, “GÖNÜLLERİ ONARIYORUZ” PROJESİNİ TAMAMLADI.

 

          Gül Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’nin İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğüne sunmuş olduğu 2022-M-138 protokol numaralı “Gönülleri Onarıyoruz” isimli projesi 31.05.2023 tarihi itibarı ile başarıyla uygulanarak sona erdi.

 

          Gül-Der başkanı ve proje koordinatörü, proje ortağı Şehit Emin Güner M.T.A. Lisesi’ni ziyaret ederek, Okul Müdürü İbrahim AYAZ’A ve okul idaresine, Makine ve Tasarım Teknolojisi Alan Şefi Erdal KARABUDAK ile öğretmen ve öğrencilerine, Elektrik ve Elektronik Teknolojisi Alan Şefi Vedat ŞAŞMAZ ile öğretmen ve öğrencilerine projenin uygulanmasında verdikleri katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etmişlerdir. 

 

          Proje koordinatörü Selahattin GENÇKAN açıklamalarında “Projemiz 2022 yılı Ekim ayında okulların açılması ile başlamış olup, 2023 yılı Mayıs ayı sonu itibarı ile de sonlanmış bulunmaktadır. Bu sekiz aylık zaman diliminde belirlenen 120 adrese gidilmiş, bu adreslerde bulunan ve yalnız yaşayan kimselerin evlerinin ufak tefek bakım ve onarım işleri yapılarak projenin saha /uygulama faaliyeti gerçekleştirilmiştir.

 

          Ziyaretlerimizde ev içerisinde yanmayan lambaların düğme, duy, ampul gibi malzemelerin, çalışmayan prizlerin bakımı veya değişimi gerçekleştirilmiştir. Ayrıca damlayan muslukların conta, iç mekanizma veya komple musluk veya batarya değişimi yapılmıştır. Sarkan elektrik tesisatları, gevşek düğme ve prizlerin sabitlenmesi, lavabo giderleri/sifonların değişimi, sigorta ve zil tesisatlarının ve televizyon antenlerinin bakımı yapılmıştır. Yine proje kapsamında evlerdeki çalışmayan kapı kilitleri ve kolları değiştirilmiş, kırık veya olmayan kapı ve pencere camları takılarak yalnız ve kimsesiz büyüklerimize, yaşlılarımıza yardımcı olunmuştur.

 

          Projemizin uygulama/saha aşamasında Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yapılan protokol çerçevesinde Şehit Emin Güner M.T.A. Lisesi Elektrik ve Elektronik teknolojisi ve Makine ve Tasarım Teknolojisi Alanları öğrencileri gönüllü olarak görev almışlardır. Adreslerin tespitinde mahalle muhtarları, derneğimizin yapmış olduğu sosyal faaliyetlerden elde edilen veriler ve yapılan protokol çerçevesinde Çorum Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bizlere yardımcı olmuştur. Emeği geçen ve katkısı olan herkese gönül dolusu teşekkürü bir borç biliriz” dedi.

 

          Gül-Der Başkanı Necat Yazıcı da bu proje kapsamında amaçlarının; “yeterli imkanları, zamanları, yardımcı olacak eş, dost, akraba ve çocukları olmayan yaşlı vatandaşlarımızın gönüllerine dokunmak, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek, devletiyle, milletiyle ve sivil toplum kuruluşları ile yanlarında olduğumuzu göstermek; ayrıca gençlerimize sosyal faaliyetlerde bulunmanın, yaşlılara, yalnızlara ve imkansızlara dokunmanın mutluluğunu, sorumluluğunu ve bilincini aşılamak ve gençlerimizde toplumsal sorumluluk ve görev bilinçlerinin güçlenmesine imkan sağlamak olduklarını” söyledi.

 

          Dernek başkanı Necat Yazıcı, Gül-Der olarak sosyal sorumluluk ve fayda içeren projeler yoluyla insanımızda var olan güzel duyguların ve merhametin hayatımızı güzelleştirmesi ve anlamlandırması için benzer projeleri önümüzdeki, süreçlerde de yürüteceklerini de belirterek tüm sivil toplum kuruluşlarına benzer proje çalışmalarına yönelmeleri ve ortaklıklar geliştirmeleri çağrısında bulundu.


Okunma Sayısı: 314


3.233.242.67
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Güldeste Yazıları
MUHSİN TAHA SELÇUK

YİĞİT GÖKDERE

NECAT YAZICI

NECAT YAZICI

BAHADIR BAYRAM

M. UBEYDULLAH BOZDOĞAN

NECAT YAZICI

SELAHATTİN GENÇKAN

NECAT YAZICI

MUSTAFA SEFA ÇAKIR

MUSTAFA SEFA ÇAKIR

MELİH AHISHALI

SELAHATTİN GENÇKAN

SELAHATTİN GENÇKAN

İLKER YILMAZ

NECAT YAZICI

MUSTAFA SEFA ÇAKIR

SELAHATTİN GENÇKAN

SELAHATTİN GENÇKAN

Son Ziyaretçi Yorumları
Selahattin GENÇKAN
Web sitemiz hizmete girmiştir. Hayırlı uğurlu olsun. Rabbım utandırmasın.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Gül Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği © Copyright 2019  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi
Top