• slayt
Duyurular

İyilikder'in yıllık yetim aile ziyaret programı GÜL-DER WhatsApp sayfasında yayımlanmıştır. 


T.C. Spor ve Gençlik Bakanlığı KİTAP KAHVE projesi kapsamında  1 Eylül 2019 pazar günü, günübirlik iskilip doğa / gastronomi yürüyüşü yapılacaktır. Genel ağırlık Gül-Der camiası gençleri ( 14- 29 yaş ) düşünülmektadir. Ayrıca katılmak isteyen arkadaşlar adlarını yazdırabilir. Yetişkinlerden cüzi miktarda üçret talep edilecektir. 


BERAT KANDİLİNİZ KUTLAR, SAĞLIK, ESENLİK VE MUTLULUKLAR DİLERİZ


GÜL-DER Ramazan ayınızı tebrik eder, islam alemine birlik, beraberlik, sağlık, esenlik, mutluluk ve yapılan amellerimizin kabulünü diler.


Çorum Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,5398   5,5497
EURO 6,1414   6,1524
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 15
Dün: 23
Toplam: 4646

O’nun adına, O’nun adıyla çıkıyoruz yola.

Web sitemizin yenilenmesi heyecanını taşıyoruz. Hayata dair sancılarımız, kaygılarımız ve yarına dair hayallerimiz var. Biliyoruz ki uğrunda çabalarsak hayallerimiz gerçek olacak. İşte sitemiz de bu çabanın bir parçası.

Sosyal medya, hür fikrin kalesidir. Hür fikirlerimiz var, insanları kişiliksizleştiren tüm düzenlere karşı. sitemiz de tepkimizin bir yansıması. Bağırmayacağız. Ama sessiz de kalamazdık. Çığlığımız, satırlarımızdaki sükûtta parlayacak.

Kimseyi incitmeden, kırıp dökmeden ama hakikati de gizlemeden söyleyeceğiz söyleyeceklerimizi. Sanat, toplum için midir yoksa sanat, sanat için midir tartışmaları zamanında bir arkadaşı Akif için ‘O, sanatta gaye aramazdı, ama gayede sanat arardı’ der. Ne kadar güzel bir ifade. Biz de inandığımız değerleri zarif bir şekilde savunmamız gerektiğine inanıyoruz. Bu noktada herkes kendi şahitliğini yapmaktan çekinmemeli ve bunu yaparken de yaratanın ona nasip ettiği imkânları, yetenekleri kullanmaktan geri kalmamalı ki şükrünü yerine getirmiş olsun.

Biliyoruz, söz yıkar. Arındırır kutlu bir söz paslı yürekleri, bir sel olur devirir bentleri bir söz. Yüreğimizden damıttığımız sözler kalemimizden sadır olacak ve o kalemden akan mürekkeple sulayacağız nice gülleri. Bunca yabani ota, dikene rağmen gül dermek niyetindeyiz. Ve insanlığa güldesteler sunmak, güle sevdalı nesiller…

Beraber tutuşturmalı bu ateşi. O zaman daha gür, daha bereketli ışıtacaktır. Yoldaki taşlara takılmadan uzanmalı uzaklara omuz omuza.

Biz, kendimizi kimsenin alternatifi görmediğimiz gibi kimseyi de kendimize rakip olarak görmüyoruz. Bilakis, birlik şuuruyla hayırda yarışmamız gerekir diyoruz.

Kalemle öğreten ve kaleme yemin eden için yazdıkça kalemimiz, kelamımız kalemiz olacaktır. İyinin ve doğrunun ikame edildiği bir dünya kurma mücadelesinde, karanlığa karşı aydınlığın safında muhkem bir kale…

Edep sınırları içinde edebiyat yapan kalem sahiplerine kulak vereceğiz, değerli ilim ve fikir adamlarının makaleleriyle ufkumuzu genişleteceğiz, önemsediğimiz kitaplardan birkaçının tanıtımına yer vereceğiz ve dahası…

Rabbimizden çalışmamızı bereketli kılmasını, bizi yolundan bir adım bile saptırmamasını, bu samimi çabanın daha da güzelleşerek büyümesini niyaz ediyoruz.

Bir sonraki sayıda buluşmak temennisiyle…

 NECET YAZICI
Okunma Sayısı: 173YAZARIN DİĞER YAZILARI

-
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Selahattin GENÇKAN
Web sitemiz hizmete girmiştir. Hayırlı uğurlu olsun. Rabbım utandırmasın.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Gül Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği © Copyright 2019  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi
Top