• slayt
Duyurular

Gül-Der Kitap Kahve ve Türkiye Satranç Federasyonu Çorum Temsilciliği nin birlikte organize ettiği satranç turnuvası 2 Kasım tarihinde yapılacaktır.

 


Çorum Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 7,8080   7,8221
EURO 9,1281   9,1446
       
Özlü Sözler
Bir insana yapılacak en büyük kötülük, ona umut verip sonra hiçbir şey olmamış gibi gitmektir. Friends
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 21
Dün: 58
Toplam: 17512
GÜL-DER KİTAP KAHVE’DEN İSKİLİP DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

          GÜL-DER KİTAP KAHVE’DEN İSKİLİP DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

          Gül-Der Kitap Kahve olarak 1 Eylül Pazar günü İskilip İlçemiz Ahlatcık köyünden Akpınar köyüne günübirlik doğa yürüyüşü düzenledik. Gençlerle yapılan bu doğa yürüyüşü, derneğimiz tarafından, T. C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın GPDP 2018-2 proje dönemine ait “Okumak Sizden, Çaylar/Kahveler Bizden” adlı proje kapsamında gerçekleştirilmiştir.
          Akkent Gençlik Merkezi gençleri, antrenör Sinan DUMAN gözetiminde Anka Spor Merkezi sporcuları ve Gül-Der Kitap Kahve müdavimi gençler ile birlikte gerçekleştirilen bu faaliyette doğa yürüyüşlerinin amacı, doğa sevgisi, grupla yapılan faaliyetlerde uyulması gereken kurallar uygulamalı olarak gösterilmiş oldu. Ayrıca bu imkânı gençlere sunan T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği GÜL-DER Kitap Kahve’nin amacı, gençlere yönelik faaliyetleri ve sunduğu imkânlar anlatıldı.
          Proje koordinatörü Selahattin GENÇKAN ve Gül-Der Başkan yardımcısı İlker YILMAZ eşliğinde Gül-Der Kitap Kahve gezi ekibine, İskilip ilçemize bağlı Ahlatcık ve Akpınar köyleri arasındaki yaklaşık 10 Km’lik parkurda doğa yürüyüşü yaptırıldı. Doğa yürüyüşünün ardından İskilipli Atıf Hoca’nın kabri ziyaret edildi. Daha sonra İskilip ilçe merkezinde bulunan tarihi Kral mezarları, İskilipli Âlimler Müzesi ile Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun kızının kaldığı Çatalkara Konağı gezildi, yapılan ikramlarla da program sona erdi.
Bu gezi ile farklı çevreden gençlerimizin kaynaşmaları, yaşadıkları şehirde bulunan doğal ortamı ve tarihi mekanları gezmek suretiyle yakın çevreleriyle ilgili bir farkındalık kazanmaları, edindikleri bilgi, deneyim ve tecrübelerle doğa sevgisi ve tarih şuuruna erişmeleri sağlandı.


Okunma Sayısı: 485


34.205.93.2
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Selahattin GENÇKAN
Web sitemiz hizmete girmiştir. Hayırlı uğurlu olsun. Rabbım utandırmasın.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Gül Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği © Copyright 2019  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi
Top