• slayt
Duyurular

Gül-Der Kitap Kahve ve Türkiye Satranç Federasyonu Çorum Temsilciliği nin birlikte organize ettiği satranç turnuvası 2 Kasım tarihinde yapılacaktır.

 


Çorum Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 7,8080   7,8221
EURO 9,1281   9,1446
       
Özlü Sözler
Derya büyüktür herkes kabı kadar alır
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 15
Dün: 58
Toplam: 17506
AMASYA GEZİMİZİ TAMAMLADIK

GÜL-DER KİTAP KAHVE’DEN AMASYA GEZİSİ

 

Gül-Der Kitap Kahve tarafından, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın GPDP 2018-2 proje dönemine ait “Okumak Sizden, Çaylar/Kahveler Bizden” adlı proje kapsamında 21 Temmuz Pazar günü Amasya’ya günübirlik gezi düzenlenerek Kitap kahve müdavimleri ödüllendirildi.

 

Kalkolitik Çağ’a (M.Ö. 5500-3000), Roma ve Bizans'a ev sahipliği yapmış ve Osmanlı tarihinde etkin rol üstlenmiş şehzadeler şehri Amasya gezisine değişik yaş grubundan gençler katıldı. Proje koordinatörü Selahattin GENÇKAN ve tur rehberi eşliğinde Ferhat ile Şirin Aşıklar müzesi, Ferhat su kanalları, Arkeoloji müzesi, Halifet Gazi Türbesi, II. Beyazıt külliyesi (Cami, Medrese, aş evi ve minyatür Amasya Müzesi), Şehzadeler sahil yolu, Kral Kaya mezarları, Büyük Ağa Medresesi ve Saraydüzü Kışla Binası (Milli Mücadele Müzesi) gezildi.

 

            Bu gezi ile gençlerimizin çevrelerinde bulunan tarihi mekanları gezmek ve bu yerler hakkında birinci elden bilgi edinmeleri suretiyle bir yandan sınav, ders ve çalışma stresinden uzaklaşmaları diğer yandan da tarih şuuru elde etmeleri amaçlandı.

 

            Gül-Der Kitap Kahve tarafından önümüzdeki günlerde proje kapsamında yine Boğazkale gezisi ve İskilip doğa yürüyüşü etkinliği gerçekleştirilecektir.


Okunma Sayısı: 399


34.205.93.2
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Selahattin GENÇKAN
Web sitemiz hizmete girmiştir. Hayırlı uğurlu olsun. Rabbım utandırmasın.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Gül Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği © Copyright 2019  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi
Top