• slayt
Duyurular

Gül-Der Kitap Kahve ve Türkiye Satranç Federasyonu Çorum Temsilciliği nin birlikte organize ettiği satranç turnuvası 2 Kasım tarihinde yapılacaktır.

 


Çorum Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 7,8080   7,8221
EURO 9,1281   9,1446
       
Özlü Sözler
Bir insana yapılacak en büyük kötülük, ona umut verip sonra hiçbir şey olmamış gibi gitmektir. Friends
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 20
Dün: 58
Toplam: 17511
PROF. DR. MEHMET AZİMLİ İLE OKUR YAZAR BULUŞMASI VE İMZA GÜNÜ YAPILDI

PROF. DR. MEHMET AZİMLİ İLE OKUR YAZAR BULUŞMASI VE İMZA GÜNÜ YAPILDI

Gençlik Projeleri Destek Programı (24083-2) Kapsamında T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığınca Desteklenen “Okumak sizden, çaylar/kahveler bizden” adlı projemiz ile toplumun her kesimini kitapla buluşturmak, insanlarımıza kitapları sevdirmek ve okuma alışkanlığı kazandırmak amaçlanmaktadır.

Bu amaç kapsamında projenin faaliyet planında yer aldığı şekliyle 17 Mayıs Cuma günü saat 21.30’da, Üçtutlar Mah. Emir Ahmet Sokak No: 77/A’da bulunan Gül-Der Kitap Kahvemizde Hitit Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet AZİMLİ’yi misafir ettik.

“Okur-yazar buluşmaları ve imza günleri” etkinliğimize muhtelif yaş gurubundan katılımcılar iştirak etmişlerdir.

Bugüne kadar İslam tarihi alanında basılmış 17 kitabı bulunan Prof. Dr. Mehmet AZİMLİ’nin gezmiş olduğu farklı coğrafyalardaki izlenimlerini anlattığı 22 ülkeyi kapsayan “Benim Gözümden Coğrafyalar” adlı bir de gezi kitabı bulunmaktadır. İkinci gezi kitabının hazırlıklarını bizimle paylaşan Mehmet AZİMLİ, gezdiği, gördüğü coğrafyaların tarihini, tarihteki konumunu ve günümüze olan etkilerini bizlerle paylaşarak, tarih algımızı yenilemiştir. Bu bağlamda dinleyiciler Özbekistan ve Mısır hakkında oldukça geniş bir bilgi elde etme imkanı buldular.

Yapılan bu gibi faaliyetlerle amaç, gençlerimizin yazarlarla buluşmalarını, yazarların fikir ve düşüncelerini birinci elden, kendi ağzından dinlemelerini, temin etmektir.

İftar sonrası gerçekleşen programda slayt eşliğinde yapılan sunumun ardından çay ikramı ile birlikte okurlar/katılımcılar yazara kitaplarını imzalattılar.


Okunma Sayısı: 457


34.205.93.2
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Selahattin GENÇKAN
Web sitemiz hizmete girmiştir. Hayırlı uğurlu olsun. Rabbım utandırmasın.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Gül Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği © Copyright 2019  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi
Top