• slayt
Duyurular

Gül-Der Kitap Kahve ve Türkiye Satranç Federasyonu Çorum Temsilciliği nin birlikte organize ettiği satranç turnuvası 2 Kasım tarihinde yapılacaktır.

 


Çorum Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 6,8528   6,8652
EURO 7,7600   7,7740
       
Özlü Sözler
İstemek "istiyorum" demek değil, harekete geçmektir. (A.Maurrois)
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 11
Dün: 36
Toplam: 14557
GÜL-DER KİTAP KAHVE’DEN ŞİİR GECESİ

GÜL-DER KİTAP KAHVE’DEN ŞİİR GECESİ

 

 

          Gençlik ve Spor Bakanlığının Gençlik Projelerini Destekleme Programı kapsamında faaliyet gösteren Gül-Der Kitap Kahve tarafından 6 Temmuz 2019 Cumartesi akşamı şiir gecesi etkinliği düzenlendi. Dernek bahçesinde düzenlenen etkinliğe şiir sevdalısı kalabalık bir genç grup katıldı. Canlı müziğin de eşlik ettiği şiirler okundu, şiir dolu bir gece yaşandı.

 

 

          Program Gül-Der Başkanı Necat YAZICI’nın açılış konuşması ile başladı. YAZICI, şiirin insanın anlam dünyasındaki yeri ve ilahi yönü üzerinde önemle durulması gerektiğini, teknolojinin kuşatması altındaki insanlığımızı var kılma ve sürdürme mücadelemizde şiirin hala önemli bir mevzi olduğunu söyledi.

 

 

          Ardından katılımcılar, çeşitli fon müzikleri ve Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Furkan Okumuş’un icrasında saz eşliğinde, seçkin şairlerin şiirleri ile kendi yazdıkları şiirleri okudular. Şiir etkinliğinde; Dil ve Edebiyat Derneği Çorum Başkanı Turhan CANDAN, Çorum Belediyesi Kültür Müdür Hasan TOMUK, Künye Edebiyat Başkanı Halit YILDIRIM, Künye Edebiyat üyeleri Aslı ÜNAL, Hatice BOYRAZ, Seval ŞAHİN, Furkan AYPAK, Ertuğrul Gazi YUMUTKAN, Hitit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Mustafa BAKAN, ÇORİMDER Başkanı Ayhan BOYRAZ, Aile Hekimi Fazıl ÖZDEN, İskilip Gündem yazarı Merve KAYİŞ, Toprak Sanayi İHO Müdürü Mustafa DÜĞENCİ, Gül-Der ekibinden Arifcan ÜSTÜN, Sibel OCAK, İlker YILMAZ ve Necat YAZICI şiirlerini icra ettiler. Program etkinliğin ardından yapılan ikramlarla sona erdi.


Okunma Sayısı: 439


3.236.59.63
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Selahattin GENÇKAN
Web sitemiz hizmete girmiştir. Hayırlı uğurlu olsun. Rabbım utandırmasın.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Gül Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği © Copyright 2019  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi
Top